vkmnau
ГОЛОВНА НОВИНИ РОЗКЛАД ЗМІНИ ДО РОЗКЛАДУ БІБЛІОТЕКА ЗАОЧНИКУ КОНТАКТИ ФОРУМ
Увiйти
Ласкаво просимо
Вознесенський коледж МНАУ радий вiтати тебе сайтi. Зареєструйся або увiйди в свiй аккаунт i вiдкрий для себе можливiсть знаймоств та спiлкування з iншими студентами, або друзями
Зареєструватися
Вхiд
Забули пароль?
Увiйти
Реєстрація
Далі
Реєстрація
Зареєструватися
Програма вступних випробувань з історії України

Популярнi новини:

Свято Масляної у Вознесенському коледжі МНАУ

23 лютого в Вознесенському коледжі Миколаївського НАУ відбулося святкування Масляної. Усі учасники попрацювали на славу та створили сприятливі умови для збагачення життєвих вражень про свято Масляної, розширили знання присутніх студентів про культуру, традиції та українську національну кухню.

До 100-річчя УЦР

В рамках тижня суспільних та гуманітарних дисциплін в коледжі пройшли заходи, присвячені 100-річчю Української революції та 100-річчю Української Центральної Ради.

Виховна година до Дня Святого Валентина «Хто зверху?»

13 лютого 2017 року відбувся виховний захід – конкурсна програма для студентів 27 і 26 груп «Хто зверху?».

Дослідницька робота студентів

24 лютого у рамках проведення тижня циклової комісії загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін та з нагоди 190 - річчя від дня народження Леоніда Івановича Глібова – українського байкаря, поета, журналіста - викладачем української мови та літератури Возняк Л.В. було проведено екскурс - дослідження «Байка як жанр літератури.

Програма вступних випробувань з історії України

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Метою вступного випробування з предмету історії України, є встановлення рівня знань абітурієнтів.

В період розбудови та становлення державності України, історія розвитку людського суспільства на всіх українських землях знаходиться в центрі політичних дискусій, потребує наукового осмислення. Саме тому вивчення курсу історії України - важлива ланка в підготовці висококваліфікованого спеціаліста. Під час підготовки даного матеріалу,  автор намагався поєднати дотримання принципів історизму, науковості, об’єктивності та лаконічності. Абітурієнти, ознайомившись з цією програмою, матимуть загальне уявлення про основні вирішальні події вітчизняної історії. Це допоможе їм зорієнтуватись щодо основних проблем курсу, підібрати літературу відповідно до індивідуального рівня знань. Сьогодні виходить чимало історичних видань, які допомагають розкривати проблеми історії України. Але висвітлення в них багатьох питань носить дискусійний характер, що ускладнює їх засвоєння абітурієнтами.

Саме тому, пропоновані методичні рекомендації з історії України, допоможуть абітурієнтам у повному обсязі, об’єктивно, без ідеологічної упередженості систематизувати і поглибити свої знання, розширити кругозір. Адже знання історії своєї Батьківщини не тільки звеличує людину, а й є своєрідним містком, що єднає минулі, нинішні й прийдешні покоління.

 

І. ХАРАКТЕРИСТИКА ЗМІСТУ ПРОГРАМИ

Тема 1: Найдавніші часи в історії України

 

 1. Первоначала людського життя на території сучасної України.
 2. Кіммерійці. Скіфи. Сармати. Грецькі міста-держави у Північному Причорномор’ї.

 

Тема 2: Східні слов’яни. Київська Русь.

 

 1. Походження та розселення слов’ян. Заняття, устрій, релігія. Племінні союзи. Анти. Міста.
 2. Походження держави Київська Русь та її назви. Політична система. Внутрішня і зовнішня політика. Найвідоміші князі. Культура. Історичне значення.

 

Тема 3: Походження та основні етапи формування українського

 

 1. Проблеми походження українського етносу в історичній літературі.
 2. Перші згадки етнопоніма “Україна”. Походження національної символіки. Етимологія понять “Мала Русь”, “Велика Русь”.
 3. Геополітичне становище

Тема 4: Розпад Київської Русі та боротьба з монголо - татарами.Галицько-Волинське князівство.

 1. Причини розпаду Русі. Київське, Чернігово - Сіверське, Переяславське князівства. Боротьба з монголо-татарами та її світове значення.
 2. Галицькі і Волинські землі у XII ст.: економічне становище і соціальний розвиток. Утворення Галицько-Волинського князівства. Внутрішня і зовнішня політика. Данило Галицький. Історичне значення Галицько-Волинської держави.

 

Тема 5: Українські землі у складі Великого князівства

Литовського та Речі Посполитої.

 

 1. Утворення Литовської держави. Поступовий перехід під владу Литовського князівства українських земель.
 2. Господарське життя й соціальний устрій українського народу. Кревська унія. Люблінська унія. Загарбання Польщею українських земель. Берестейська унія.
 3. Соціально-економічний розвиток Козацько-селянські повстання кінця 16 ст. Народні рухи 20-30 рр. 17 ст. Культура України у 16 - поч.17 ст.

 

Тема 6: Виникнення козацтва та його роль в історії українського

народу.

 

 1. Причини та основні етапи виникнення козацтва. Заняття , побут, звичаї, військове мистецтво козаків.
 2. Виникнення Запорозької Січі. Д.Вишневецький. Устрій Січі. Реєстрове козацтво. Боротьба з турками і татарами.

 

Тема 7: Формування української держави.

 

 1. Причини і характер війни. Військові дії 1648-1653 рр. формування української держави, її функції. Внутрішнє життя і зовнішні відносини України в середині XVII ст.
 2. Переяславська Рада. Березневі статті. Політичне становище України у 1654-1657 рр.

 

Тема 8: Українська держава в другій половині XVII -XVIII ст.

 

 1. Політичне становище Гетьманщини після смерті Б.Хмельницького, І.Виговський, Ю. Хмельницький.
 2.  Поділ України на Правобережну і Лівобережну. Гетьман І.Мазепа, його внутрішня та зовнішня політика. Північна війна, Полтавська битва та її наслідки.
 3. Конституція Орлика. Запорізьке козацтво у середині і другій половині XVІІІ ст. причини та наслідки скасування Запорізької Січі. Соціально-економічний розвиток українських земель у складі Російської імперії у другій половині XVIIІ СТ. Культура України в другій половині XVIІ -XVIII ст.

 

Тема 9: Правобережна Україна та Західноукраїнські землі у XVIII ст.

 

 1. Соціально-економічне становище. Загострення соціальних і національних суперечностей.
 2.  С.Палій. Гайдамацький рух. Коліївщина. Опришківський рух. Поділ Польщі. Приєднання Правобережної України до Росії, Галичини і Буковини до Австрії.

 

Тема 10: Українські землі в XIX ст.

 1. Основні тенденції розвитку всесвітньої історії у XIX ст. Криза феодальної системи. Загострення соціальних суперечностей.
 2. Початок національного відродження. І. Котляревський. Кирило - Мефодіївське братство. Т.Шевченко. Реформи 60-70 років. Соціально-економічний розвиток у пореформений період.
 3. Антиукраїнська політика царизму. Російський революційний рух в Україні. Український культурно-національний рух. Діяльність громад.
 4. Виникнення українських політичних товариств і партій. Розвиток західноукраїнських земель. Суспільно-політичний рух. Москвофіли. Народовці. Утворення політичних партій. І.Франко. Культурний розвиток.

 

Тема 11: Україна на початку XX ст.

 1. Розвиток капіталізму в промисловості і сільському господарстві.
 2. Діяльність українських політичних партій.