vkmnau
ГОЛОВНА НОВИНИ РОЗКЛАД ЗМІНИ ДО РОЗКЛАДУ БІБЛІОТЕКА СТУДЕНТУ КОНТАКТИ
Увiйти
Ласкаво просимо
Вознесенський коледж МНАУ радий вiтати тебе сайтi. Зареєструйся або увiйди в свiй аккаунт i вiдкрий для себе можливiсть знаймоств та спiлкування з iншими студентами, або друзями
Зареєструватися
Вхiд
Забули пароль?
Увiйти
Реєстрація
Далі
Реєстрація
Зареєструватися
АНОТАЦІЯ навчальної дисципліни Державна інформаційна політика

АНОТАЦІЯ навчальної дисципліни Державна інформаційна політика

Галузь знань                                            07 Управління та адміністрування

Освітньо-кваліфікаційний рівень          фаховий молодший бакалавр

Кількість кредитів ЄКТС за ОПП                     3  ОПП Фахівець з інформаційних технологій

Загальна кількість годин                                     90

Викладач                                                   Гаврисенко Любов Василівна

Форма організації освітнього процесу та види навчальних занять,

обсяг годин:

Навчальні заняття:

              Лекції                                      26

               Практичні заняття                 16

               Семінарські заняття               4

Самостійна робота                               44

Форма підсумкового контролю          залік

 

 “Державна інформаційна політика” (далі ДІП) — дисципліна, яка дає базові знання, необхідні для ефективної діяльності фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування як теоретиків, так і практиків. Це зумовлено з’ясуванням комплексу питань, пов’язаних з оволодінням теоретичними засадами вироблення та практичними механізмами реалізації ДІП, як передумови комплексного становлення національної державності, єдності гуманітарного простору, значущості національного інформаційного простору (НІП) України.        МЕТА КУРСУ — забезпечити поглиблене вивчення теоретичних засад та практичних механізмів державного управління інформаційним простором, процесами та подіями як на загальнонаціональному, так і регіональному рівнях, шляхів їх оптимізації. При виробленні, здійсненні, забезпеченні системності ДІП на різних рівнях передбачено узгодження позицій загальнонаціональної та регіональних еліт. Ефективність моделі державного управління інформаційною сферою тісно пов’язане з необхідністю здійснення державою цілісної системної політики в соціальній, економічній, гуманітарній, оборонно-безпековій, міжнародній сферах. Ключовими проблемами ДІП є оптимізація її теоретичних засад, нормативно-правового, організаційного, інституційного, кадрового забезпечення, функціонального наповнення у різних сферах суспільного буття, ефективне конструювання єдиного гуманітарного простору України.             Після всебічного засвоєння матеріалів курсу студент має ЗНАТИ: • засади (теоретичні, правові), форми і методи ДІП для розв’язання національних та регіональних інформаційних проблем; • основні напрями становлення та розвитку управління та регулювання національних та місцевих інформаційних процесів в Україні; • теорію і практику залучення світового досвіду в управління та регулювання національними та регіональними інформаційними процесами. УМІТИ використовувати: • категорії планування, прогнозування, проектування, сучасні методологічні підходи оптимізації механізмів ДІП; • засади, форми,методи управління і регулювання ДІП (проектування, планування, аналізу та прогнозування) для розв’язання проблем НІП; • технологію, форми й методи визначення стратегічних пріоритетів ДІП для оперативного збереження титульної нації та захисту її корінних інтересів, аналізу кількісних та якісних параметрів інформаційного сегмента гуманітарного простору; • як адміністративні, так і суспільно-моральні, економічні, інституційні, концептуальні важелі ДІП.

                    Програма навчальної дисципліни:

1. Цілі, завдання та критерії державної інформаційної політики 2. Теорії та концепції державної інформаційної політики, науково-методичні засади її дослідження  3.. Механізми вироблення діп Нормативно-правове забезпечення діп 4. Історичні традиції як духовна основа державного управління інформаційною сферою України 5.  Аналіз та прогнозування державної інформаційної політики 6. Планування та моделювання державної інформаційної політики 7 Моніторинг, аудит та оцінювання ефективності державної інформаційної політики 8  Оптимізація організаційно-функціональної структури та характеру державної інформаційної політики   9. Напрями державної інформаційної політики України Державна політика у сфері ЗМІ 10 Інформаційні інновації та інфраструктура 11 Кінематографія та видавнича справа 12 Музейна, архівна та бібліотечна справа у державній інформаційній політики 13 Рекламна, ярмарково-виставкова діяльність  та інтелектуальна власність 14 Інформаційне забезпечення діяльності ОМ та об’єднань громад 15 Інформаційно-етнокультурна діяльність 16 Інформаційна безпека .