vkmnau
ГОЛОВНА НОВИНИ РОЗКЛАД ЗМІНИ ДО РОЗКЛАДУ БІБЛІОТЕКА СТУДЕНТУ КОНТАКТИ
Увiйти
Ласкаво просимо
Вознесенський коледж МНАУ радий вiтати тебе сайтi. Зареєструйся або увiйди в свiй аккаунт i вiдкрий для себе можливiсть знаймоств та спiлкування з iншими студентами, або друзями
Зареєструватися
Вхiд
Забули пароль?
Увiйти
Реєстрація
Далі
Реєстрація
Зареєструватися
Банківське право як навчальна дисципліна

Банківське право як навчальна дисципліна

Банківське право як навчальна дисципліна є однією з тих освітніх і прикладних дисциплін, які потрібні для формування спеціалістів у сфері правознавства, економіки, фінансів, бухгалтерського обліку і аудиту.

Банківське право – курс, який вивчає норми банківського, цивільного, господарського, митного, міжнародного приватного та публічного права, які координують суспільні відносини в банківській галузі, а також державне регулювання роботи суб'єктів банківської системи.

Предмет «Банківське право»  логічно і змістовно-методично взаємопов'язана з іншими частинами ОПП (дисциплінами, практиками): з теорією держави і права, конституційним правом, цивільним правом, підприємницьким правом, фінансовим правом, податковим правом.

Метою вивчення предмету є оволодіння студентами норм банківського законодавства України, які регламентують економічні суспільні відносини щодо мобілізації та використання тимчасово вільних грошових коштів, засади банківської роботи, правове становище суб'єктів банківського права, відносини між ними, а також порядок утворення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків і небанківських кредитно-фінансових установ, майнові та немайнові відношення, що постають при здійсненні банківської діяльності, в тому числі з застосуванням цінних паперів, бюджетних і валютних коштів, інші відносини, пов'язані з роботою банків та небанківських кредитно-фінансових організацій, а також передача навичок пошуку норм права, що координують порядок проведення банківської діяльності.

Головними завданнями предмету «Банківське право» є:

– вироблення у студентів розуміння значущості вивчення даного курсу для їх практичної діяльності;

– засвоєння норм законодавства, регулюючих банківську діяльність України;

– вироблення у студентів вмінь і навичок правильно орієнтуватися в чинному банківському законодавстві, правильно тлумачити і застосовувати норми права до конкретних ситуацій.

Юридичні особи, індивідуальні підприємці і громадяни в тій чи іншій мірі взаємодіють з банками. Це відбувається повсякденно: при здійсненні платежів, розміщенні вкладів (депозитів), отриманні кредитів. При цьому ринок пропонує все більш широкий спектр фінансових інструментів. Тому має місце тенденція до розширення сфери взаємовідносин банків з юридичними та фізичними особами.

В ході самостійної роботи, а також на лекціях, практичних заняттях студентам необхідно засвоїти не тільки норми банківського і цивільного законодавства, що регулюють весь спектр банківських правовідносин в Україні, але і оволодіти методикою пошуку норм права, що встановлюють порядок розвитку банківської діяльності.

Студентам також необхідно сформувати практичні навички застосування відповідних норм банківського права, регулюючих правовий статус, компетенцію, відповідальність як суб'єктів, так та учасників банківських правовідносин. Аналіз сутності і теоретичних основ різних видів банківських договорів сприяє розумінню майбутніми фахівцями суті укладених угод.

Отже, дисципліна «Банківське право» є однією з тих навчальних і прикладних дисциплін, які потрібні для навчання спеціалістів у галузі правознавства, економіки, фінансів, бухгалтерського обліку і аудиту.