vkmnau
ГОЛОВНА НОВИНИ РОЗКЛАД ЗМІНИ ДО РОЗКЛАДУ БІБЛІОТЕКА СТУДЕНТУ КОНТАКТИ
Увiйти
Ласкаво просимо
Вознесенський коледж МНАУ радий вiтати тебе сайтi. Зареєструйся або увiйди в свiй аккаунт i вiдкрий для себе можливiсть знаймоств та спiлкування з iншими студентами, або друзями
Зареєструватися
Вхiд
Забули пароль?
Увiйти
Реєстрація
Далі
Реєстрація
Зареєструватися
Біржове право як навчальна дисципліна

Біржове право як навчальна дисципліна

Біржове право як дисципліна – курс для студентів юридичного напрямку, який покликаний надати ґрунтовні знання з основ біржового права

Біржове право - це функціональна структура, предметом регулювання якої служать суспільні відносини в галузі біржової діяльності. Це право не володіє предметом і методом правового регулювання у їх традиційному змісті. З цих позицій вивчаються такі основні категорії курсу, як "біржова діяльність", "біржове законодавство", "суб'єкти біржової діяльності", "біржові торги", "біржові угоди".

Зараз біржова торгівля в нашому суспільстві перебуває в зародковому стані, а вітчизняні біржі — в стадії виживання. Особливо це стосується товарних бірж. В нашій країні вони не популярні. У цій області спостерігаються деякі позитивні зміни. Широкомасштабна приватизація майна державних і муніципальних підприємств послужила потужним поштовхом до формування ринку цінних паперів. Актуальним постає викладання курсу «Біржове право».

Головне завдання викладання предмету «Біржове право» - комплексний підхід до оволодіння питання правового регулювання біржової діяльності. Вивчається механізм взаємодії норм, правових інститутів, галузей права, а також різноманітних методів правового регулювання відносин, які пов’язані з біржовою діяльністю.

Викладання курсу передбачає системний підхід у вивченні даної області. Чинне біржове законодавство не різниться єдністю і послідовністю. Одна з головних причин такого становища — відсутність єдиного законодавчого акта кодифікованого типу.

Головне завдання студентів - вивчення і освоєння основних елементів біржового права.

Мета викладання предмету - оволодіти умінням самостійного аналізу норм біржового законодавства і навичками практичного використання. Для поглибленого вивчення проблем і завдань «Біржового права», студентів слід познайомити з матеріалами, які видаються в журналах, законодавчими актами, законами.

Основними завданнями вивчення дисципліни є формування студентами- юристами суми знань про поняття, категорії та галузь біржового права, організацію біржового процесу та укладання біржових угод, систему біржового законодавства і практику його застосування.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні знати:

  • сучасні тенденції розвитку біржової діяльності в Україні та інших країнах;
  • організацію торгово-біржової діяльності;
  • права і обов’язки членів біржі, їх відповідальність за свою діяльність;.
  • специфіку управління діяльністю біржі;
  • особливості здійснення діяльності на фондовому та товарному біржовому ринку України;
  • правове регулювання порядку укладання, реєстрації, виконання біржових угод, їх переваги та недоліки;

вміти:

  • аналізувати середовище біржової діяльності як на Україні, так і у світі в цілому;
  • орієнтуватися у системі нормативних актів, якими регламентується біржова діяльність;
  • зареєструвати товарну та фондову біржу, охарактеризувати організаційну структуру та структуру управління біржі, укладати договір доручення на брокерське обслуговування;
  • розрізняти види цінних паперів на фондовому ринку, складати заявки на купівлю та продаж цінних паперів на біржі, визначати види правопорушень на фондовому ринку та порядок притягнення до відповідальності суб’єктів фондового ринку за їх скоєння;
  • визначити зміст Правил біржової торгівлі;
  • розкрити зміст процедури біржових торгів;
  • укладати біржові угоди, порівняти особливості та переваги різних видів угод, що укладаються на біржах,розрахувати котирувальну ціну.