ЛЕСЯ УКРАЇНКА ЗІБРАЛА НА ПЕРЕГЛЯД

З нагоди 152-ої річниці з дня народження Л.Українки відбувся перегляд тизеру майбутнього байопіку “Леся Українка. Узлісся”. Цей художній фільм  був присвячений 150-річчю з дня народження української поетеси Лесі Українки, але з початком війни цей проєкт так і не вийшов на екрани.

Байопік мав розповісти про три періоди з життя Лесі Українки. Історія мала торкнутися дитинства та юності майбутньої поетеси, смерті її коханого Сергія Мержинського, важливого знайомства з Ольгою Кобилянською і останніх років її життя, в які Українка створила свої найвидатніші твори.Головну роль у тизері виконує Дар’я Полуніна (“Фокстер і Макс”).

Фільм розповідає про трагічне кохання Лесі Українки до Сергія Мержинського, про подорож поетеси до свого коханого, у дослівному та метафоричному сенсі водночас. Після смерті Мержинського Українка написала поему «Одержима», що стала відображенням сили духу поетеси. Але не тільки любовна лірика є у цьому фільмі. Він нагадує нам про любов поетеси до України, до рідної мови, що за словами Лесі є «душею народу», її революційну та національну позицію у справі боротьби за існування України. Фільм складається з мозаїки спогадів, настроїв, уривчастих епізодів, які сплітаючись створюють чисту ліричну мініатюру.